SIC Analizi

Veri tabanlarımız içerisinde Standart Endüstriyel Sınıflandırma baz alınarak nokta atış müşteri tespiti yapılmaktadır.

SIC Kodu Nedir?

SIC, Standart Endüstriyel Sınıflandırma(Standard Industrial Classification)'nın kısaltması olarak kullanılmaktadır. SIC işletmeleri belirli endüstri veya sektörlere sınıflandırmak için kullanılan bir sistemdir. Bu sistem, işletmelerin faaliyet alanlarına göre kategorize edilmesini sağlar ve ekonomik analiz, iş istatistikleri ve endüstri araştırmaları gibi çeşitli amaçlarla kullanılır.

SIC, genellikle bir işletmenin faaliyet alanını tanımlayan dört haneli bir kod sistemine dayanır. Bu kodlar, işletmeleri genel endüstri gruplarına ve daha spesifik alt sektörlere ayırır. Her sektör, belirli bir endüstriye veya hizmete atanan bir kodla temsil edilir. Örneğin, imalat sektörü, 2000-3999 arasındaki SIC kodlarını kullanırken, perakende ticaret sektörü 5000-5999 aralığındaki kodları kullanabilir.

SIC sistemi, işletmeleri benzer faaliyet alanlarına sahip olanları gruplandırmak için kullanılan bir standart sağlar. Bu, ekonomik analizlerde sektörel trendleri takip etmeyi, endüstriye özgü istatistiklerin derlenmesini ve karşılaştırmalar yapılmasını kolaylaştırır. Ayrıca, SIC kodları, işletmelerin faaliyet alanlarını tanımlamak ve kayıtlarını tutmak için kullanılan bir yöntemdir.

Analiz Safhaları

SIC Analizi sırasında belirli safhalar izlenerek haftalık toplantılar ile danışan firma bilgilendirilir.

Danışan firmaya potansiyel müşteri olabilecek bütün standart endüstriyel sınıflar Again Data ticari istihbarat uzmanları tarafından tespit edilir.

Danışan firmanın ürün öncelik sıralamasına göre SIC Analizi başlatılır. İthalat yapıp yapmadığına bakılmaksızın dünya çapında belirtilen standart endüstriyel sınıfta olan bütün firmalar tespit edilir. Tespit edilen firmaların danışan firma için potansiyel alıcı olarak uygunluğu bir istihbarat uzmanı tarafından tek tek kontrol edilir.

Tek tek kontrol edilerek potansiyel müşteri olarak değerlendirilen ithalatçı firmalar, danışan firmaya rapor olarak iletilir. Danışan firmanın isteğine bağlı olarak, Again Data ithalatçı firmalar ile ilk teması kurarak fiyat teklifi getirmektedir.

Sorularınız mı var?

Bütün sorularınız için bizimle her zaman +90 (216) 759 25 11 numarası üzerinden temasa geçebilirsiniz..

İLETİŞİM