Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi Hizmeti

Eğitim programımız, şirketinizin rekabetçi avantajını artırmak ve hedef pazarlarınızı başarıyla belirlemek için gereken bilgileri sağlamayı hedeflemektedir.

Eğitim programımız, şirketinizin rekabetçi avantajını artırmak ve hedef pazarlarınızı başarıyla belirlemek için gereken bilgileri sağlamayı hedeflemektedir.

Eğitim programımızın ilk aşaması, dış ticaret rekabet istihbaratının ne olduğunu anlamanızı sağlayacaktır. Bu kapsamda, katılımcılarımıza örnek ürün bazında hedef pazar matrisi hazırlama becerileri kazandırılacaktır. Hazırlanan matrislerin yorumlanması ve hedef pazarların seçilmesi konusunda ise ilkeler ve uygulama yöntemleri ele alınacaktır.

Eğitimin bir sonraki aşamasında, seçilen hedef pazarlara yönelik araştırma yapma ve değerlendirme becerileri geliştirilecektir. Katılımcılarımız, hedef pazarlara ilişkin ayrıntılı analizler yapma ve hedef pazara yönelik veri tabanları ve müşteri listelerini araştırma konusunda bilgi sahibi olacaklardır. Ayrıca, hedef pazardaki rakipleri tespit etme ve hedef müşteri tiplerini belirleme konularında da pratik yapacaklardır.

Eğitim programımızın bir diğer önemli bölümü, ticari bilgi ve istihbarat kaynaklarıyla ilgili bilgileri içermektedir. Katılımcılarımız, web'de ticari istihbarat araştırması yapma becerilerini geliştirerek, şirketleri için değerli bilgileri bulabileceklerdir. Son olarak, hedef pazara giriş stratejisi ve araçlarının konumlandırılması ile geri bildirim alınması ve değerlendirme yaklaşımları konularında da eğitim verilecektir. Bu sayede, şirketinizin hedef pazara başarılı bir şekilde giriş yapması ve sürekli olarak performansını iyileştirmesi sağlanacaktır.

Bu kapsamlı eğitim programı, şirketinizin dış ticaret faaliyetlerinde rekabetçi bir avantaj elde etmenize yardımcı olacaktır. Uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen bu eğitim sayesinde, çalışanlarınız gerekli becerileri kazanacak ve şirketinizin büyümesine katkıda bulunacaktır. Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşın ve eğitim programlarımız hakkında ayrıntılı bilgi alın.

Sorularınız mı var?

Bütün sorularınız için bizimle her zaman +90 (216) 759 25 11 numarası üzerinden temasa geçebilirsiniz..

İLETİŞİM